Заява ФНД щодо подій на кордоні

Заява

Форуму Національної Дії

з приводу подій на державному кордоні України

10 вересня 2017 року

 

10 вересня М.Саакашвілі повернувся в Україну, перетнувши державний польсько-український кордон. Чи було при цьому порушено закон? Безумовно, так. Відбувся незаконний перетин державного кордону України групою осіб.

Проте, це лише половина правди. Друга половина полягає у тому, що перед тим закон порушила влада, а саме: посадові особи, які з відома і благословіння Президента України дали вказівку за будь-яких обставин не пустити екс-президента Грузії в Україну.

А першопричиною ігнорування права в Україні став указ Президента України, яким Саакашвілі було незаконно позбавлено громадянства України.

В результаті програли обидві сторони: і сторона влади, і сторона опозиції. А найбільшого удару зазнала Україна, її здатність як держави забезпечити державну безпеку, яка починається з захисту державного кордону і правового захисту її громадян. Події 10 вересня яскраво показали, що в Україні надзвичайно слабка державна влада, не функціонують інституції, тотально ігнорується закон і право.

Вихід з ситуації слід шукати виключно у правовій площині. Саакашвілі повинен здати свої українські паспорти, отримати в Міграційній службі довідку, що він є особою без громадянства і почати відстоювати своє право на українське громадянство в українському судді.

І влада повинна зробити крок назад, не нагнітати ситуацію, і не вдаватися до репресивно-поліцейського вирішення даного конфлікту.

Ми закликаємо Президента України відмінити свій незаконний указ щодо позбавлення М.Саакашвілі українського громадянства.

Політична складова цієї проблеми буде залежати від того, наскільки адекватно і розумно поведе себе Саакашвілі та інші діячі опозиції у подальшій політичній боротьбі. Якщо все зведеться лише до персонального протистояння з діючим Президентом, то це принесе тільки шкоду і зробить дійових осіб такого протистояння інструментами в руках зовнішніх сил.

Але опозиційні сили мають інший, конструктивніший, вихід із ситуації що склалася. Такий вихід вбачається у створенні коаліції сил, які позиціонують себе як демократичні, антикорупційні і патріотичні. У формулюванні і оприлюдненні позитивної програми змін в країні у разі здобуття довіри суспільства. У виробленні правил за якими визначатиметься кандидат від цих сил на майбутніх президентських виборах.

 

Координаційна рада ФНД                                           11.09.2017 р.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *