ЗАЯВА Форуму Національної Дії щодо акції опозиції 17 жовтня 2107 року

17 жовтня 2017 року біля Верховної Ради України та в обласних центрах низкою демократичних опозиційних сил запланована акція з вимогою проведення в Україні великої політичної реформи. Під політичною реформою ініціатори розуміють три вимоги:

новий виборчий закон;
створення Антикорупційного суду;
скасування депутатської недоторканості.
Форум Національної Дії підтримує прийняття нового виборчого закону з відкритими регіональними списками, вважаючи, що він здатний якісно оновити склад майбутньої Верховної Ради України і суттєво послабити вплив олігархів на вищий законодавчий орган держави.

Форум Національної Дії також підтримує законодавче запровадження Антикорупційного суду, вважаючи його появу ключовим чинником успіху в боротьбі з корупцією у вищих ешелонах української влади.

Форум Національної Дії виступає за обмеження депутатської недоторканості, вважаючи, що вона має поширюватися тільки на політичну позицію народного депутата України та його голосування в парламенті.

Разом з тим, ФНД вважає, що в теперішній вкрай складній внутрішньо- і зовнішньополітичній ситуації, в якій перебуває Україна, цих трьох вимог недостатньо. Велика політична реформа не може обмежуватися лише цими трьома вимогами.

Основною проблемою і загрозою для сучасної України є питання війни і перемоги.

Тому ми вважаємо, що вищезгадані три політичні вимоги опозиції мають бути розширені і доповнені вимогою чітко і недвозначно законодавчо зафіксувати, що Росія є державою-агресором. Статус тимчасово-окупованих Російською Федерацією територій частини Донецької та Луганської областей повинен включати визначення дат початку окупації цих територій і забезпечувати три «НІ»: Ні – торгівлі з окупованими територіями; Ні – здійсненню соціальних виплат на окупованих територіях; Ні – проведенню там жодних виборів.

Має бути поставлена вимога скасувати нещодавно прийнятий Закон України про так званий «особливий» статус цих територій.

В Україні, яка перебуває в стані відкритої воєнної агресії з боку РФ, Президент України зобов’язаний оголосити воєнний стан на території, прилеглій до лінії фронту, і діяти у відповідності з Законами України «Про оборону України» та «Про правовий режим воєнного стану».

Необхідно негайно прийняти Закон України «Про Українську добровольчу армію».

ФНД вважає, що справжній мир наступить тільки в результаті перемоги України у війні з Росією. А це стане необхідною підвалиною незворотності внутрішніх політичних реформ в нашій країні.

Якщо не буде збережений суверенітет Української Держави, політичні зміни в Україні буде впроваджувати чужоземна влада.

Тому, тільки така комплексна постановка питань, які стосуються відбиття зовнішньої агресії та внутрішніх політичних перетворень, здатна зберегти суверенітет України і рухати нашу країну в бік свободи, справедливості та добробуту.

Координаційна Рада Форуму Національної Дії

12.10.2017

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *