Миколаївська облрада проголосувала за надання статусу учасника бойових дій добровольцям

На черговій сесії Миколаївськой обласної ради депутати майже одностайно ухвалили рішення про визнання добровольців, які брали участь у бойових діях в зоні АТО, учасниками бойових дій та надання їм пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Фінансування витрат, пов’язаних із введенням в дію цього рішення, здійснюватиметься за рахунок місцевого бюджету. Депутати також відправлять звернення до Верховної Ради України щодо надання добровольцям відповідного статусу на державному рівні.

Роботі сесії не завадив навіть анонімний дзвоник з повідомленням про мінування будівлі облдержадміністрації. Депутати домовилися будь-яким чином довести засідання до логічного завершення і прийняти всі заплановані рішення.

Такий результат був би неможливим без чіткої громадської позиції голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка, який власним прикладом демонструє підтримку добровольців. Зокрема, напередодні сесії Олексій відвідав зону АТО, привітав бійців зі святом та передав до навчального центру Української добровольчої армії придбану власним коштом зброю. «Ці хлопці були першими, вони – герої, вони заслуговують більшого, – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці після завершення сессії облради. – Впевнений, що сьогоднішнє голосування це перший крок. Ми ще багато їм винні за нашу країну, за землю, за спокій».

Голова правління ГО “ДІЯ” Андрій Шараскін, який був присутній у залі під час проведення сесії, також у свою чергу подякував депутатам за сприяння легітимізації українського добровольчого руху.

Проект рішення обласної ради розробили та подали на розгляд депутатів місцевих рад майже по всій Україні активісти ГО «Дія». Згодом цей документ був доопрацьований двома обласними депутатськими комісіями, завдяки чому вдалося досягти одностайності думок під час голосування.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *