За чий рахунок? Повірка лічильників . Вода, газ, тепло, електрика.

1 січня 2016 набув чинності новий закон.
Закон України Про метрологію та метрологічну діяльність від 05.06.2014 № 1314-VII http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1314-18
Всі нормативні відомчі документи приводяться у відповідність до нового Закону, а укладені до цієї дати договори зі споживачами послуг (з жителями) діють виключно в рамках нового Закону. У ньому чітко описані «взаємини споживачів і постачальників послуг». Тепер ми їх « того цього … » , а не навпаки.
Витяг із Закону , яка відноситься до жителів : Стаття 17. Повірка ЗАСОБІВ вимірювальної техніки , что перебувають в ЕКСПЛУАТАЦІЇ.
Пункт 4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються ЗА РАХУНОК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Періодична повірка ПРОВОДИТЬСЯ ЗА РАХУНОК ТАРИФІВ на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок затверждено Постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 474 http://zakon.rada.gov.ua/go/474-2015-%D0%BF
Розділ X ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року ….
2. До приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони діють в частині, що не суперечить цьому Закону.
Перекладаємо з юридичної на зрозумілу мову :
1. СПОЖИВАЧ відповідає за збереження і цілісність лічильника.
2. ВИКОНАВЕЦЬ відповідає, зобов’язаний:
• своєчасність повірки ;
• провести перевірку за свій рахунок;
• письмово повідомити споживача про терміни проведення повірки .
Тобто підприємства “Вода”, “Тепло”, “Газ” і “електроенергія” (будь-якої форми власності – КП, ПАТ, ТОВ або ЧФ) САМОСТІЙНО стежать за термінами проведення повірки, ПИСЬМОВО під розпис повідомляють жителів про майбутню повірці , і проводять перевірку ЗА РАХУНОК ПІДПРИЄМСТВА . Жителі повинні забути взагалі, зовсім , назавжди про “повірки лічильників”. Відтепер і навіки це обов’язок підприємства. Це реальна перемога в борьбе с корупцією!
Перевірено на собі сьогодні, 12 січня 2016 прийшли до мене зняти лічильники на повірку. КП «Вода» працює по-старому. Не за старим Законом, а за встановленими ними поняттями – вимагання грошей у жителів за «повірку лічильників».
Провів освітню лекцію з працівниками КП «Вода».
• Слюсар – «Ми беремо на перевірку тільки гарячу воду, на холодну нам грошей не виділили. Але можемо зробити за вас рахунок ».
• Я – «Новий Закон, прізвище вашого начальника, хто дав розпорядження вимагати гроші з жителів і т.д.»
Мужик слюсар ох … (здивувався) від моєї юридичної підкованості і його понесло.
Тітка інспектор втиснулася в стіл зі своїми зошитами та тремтячим голосом просила слюсаря заспокоїтися.
Слюсар не вгамовувався і почав «нехорошими словами» поносити Президента, Уряд, Європу, евромайданутих і «дуже розумних правозащітнічков».
Я його різко осік, сказавши, що для нього це може сумно закінчиться, достатньо одного дзвінка. Тітка-інспектор схопилася, обхопила слюсаря руками і благаючи замовкнути, потягла його з квартири.
З душевної бесіди з цими очманілими працівниками КП «Вода» я зрозумів, що про новий закон вони нічого не знають, бесіду з ними ніхто не проводив, про необхідність «письмово повідомленні жителів» були в шоці.
Після їх йдучи я подзвонив в КП «Вода» і спробував там прояснитися. Той же самий розмова – «грошей на перевірку нам не дали». Хто не дав? Коли не дали? Я ж заплатив за воду, чому грошей немає, хто вкрав мої гроші? Телефонна трубка відповіла – пі-пі-пі.
Ці «кращі люди міста» перебувають в шоці від «недозволеною нахабства» мешканців щось вимагати від ̶н̶е̶б̶о̶ж̶і̶т̶е̶л̶е̶й̶ комунальників. Закон прийнятий влітку 2014 року, півтора року їм давали, щоб підготуватися і перейти на нормальні відносини з споживачами. Але система пручається. Яка система? Та ось ці самі малюсінькі гвинтики і є основа цієї системи. Боротьба з корупцією – це заміна прогнилих в душі людей на чесних і порядних.

3 коментарів на “За чий рахунок? Повірка лічильників . Вода, газ, тепло, електрика.

  1. Додамо, що у відповідності до вимог п. 5.10 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України”, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України» № 190 від 27.06.2008 року, де йдеться про те, що «…засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником виробника і захищені від несанкціонованого втручання в їх роботу» – не стосується СПОЖИВАЧІВ, оскільки п. 1.1 цих же Правил стверджується, що «Ці Правила є обов’язковими для всіх юридичних осіб незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб-підприємців». СПОЖИВАЧІ послуг, в даному випадку, не є а ні юридичними особами, а ні підприємцями. Вони – просто фізичні особи. Тобто, оплата за розпломбування та опломбування квартирних лічильників води повинна проводитись за рахунок КП ПМР «Первомайський міський водоканал». Для порівняння: за опломбування та розпломбування лічильників газу та електроенергії зі споживачів не збирається! Не повинні споживачі платити за це й водоканалу.

  2. кп новомосковський водоканал не знімають лічильник на перевірку мотивуючи тим що кошти на цю роботу не закладені в тариф та поясняють що споживач повинен робити це

  3. Якщо лічильник встановлений на будинку і власником є ОСББ як юридична особа, то вона “пролітає” і платить за повірку сама?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *